Državno Prvenstvo za starejše mladince in mladinke 2012

V soboto 30.6. in nedeljo 1.7.2012 so se v Ravnah na Koroškem na Odprtem prvenstvu Slovenije pomerili starejši mladinci in mladinke. Med slednjimi so nastopili tudi nekateri najboljši atleti in atletinje z že izpolnjeno normo in zagotovljeno vstopnico za 14. svetovno prvenstvo za mladince in mladinke v Barceloni od 10. do 15.7.2012.
Med atletinjami se je tako ponovno izkazala Mišmaš Maruša, ki je naslov državne prvakinje med starejšimi mladinkami osvojila na 800m (2:10,21) in 1500m (4:33,55 ) razdalji. Zlato je s časom 1:00,90 odnesla tudi Trošt Eva na 400m z ovirami. Med atleti, ki so že izpolnili normo za SP, so nastopili Jaka Muhar, tokrat v metu krogle, Mitja Lindič na 400m z ovirami in Žulič Jaka v metu diska. Vsi so osvojili naslov državnega prvaka.

Na Odprtem prvenstvu Slovenije za starejše mladince in mladinke je odlično nastopila tudi naša atletinja Urška Miklavčič. V nedeljo je nastopila v dveh disciplinah: v skoku v daljino je s 531 preskočenimi cm osvojila tretje mesto, takoj zatem pa se je pomerila še na 200m preizkušnji ter s časom 26,86s zasedla 13. mesto. Čestitamo.